Kosze wsporcze
Czym są kosze wsporcze i jaką pełnią funkcję?
Kosze wsporcze to metalowe stelaże, które nadają odpowiedni kształt workom filtracyjnym i umożliwiają ich poprawny montaż. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja kosza zapewnia właściwą pracę materiału filtracyjnego oraz gwarantuje wykorzystanie w procesie filtracji całkowitej powierzchni worka filtracyjnego. Poprawnie dobrany i zamontowany kosz daje gwarancję szczelnego montażu worka oraz utrzymania poprawnego procesu regeneracji worka filtracyjnego.
Oferujemy kosze o następujących konstrukcjach:
- owalne
- okrągłe
- płaskie
- gwieździste
- w wariancie łączenia: pierścień, kły, bagnet
Materiały, z których najczęściej powstają kosze:
- tworzywo
- stal węglowa
- stal zabezpieczona kataforezą
- stal nierdzewna (1.4307, 1.4404 i inne)
Najczęściej stosowane kosze są montowane od góry (od strony czystej filtra), jednak w przypadkach braku takiej możliwości, zdecydowanie rzadziej stosuje się rozwiązania mocowania koszy i worków od dołu (od strony brudnej) filtra.
W przypadku worków montowanych poziomo stosuje się w większości przypadków kosze płaskie.

Dysze Venturiego
Istotny element układu regeneracji sprężonym powietrzem.
Kolejnym istotnym elementem umożliwiającym poprawny montaż i działanie worków filtracyjnych są dysze Venturiego tzw. zwężki. Dysze Venturiego są krótkimi, zwężającymi się elementami, które powodują wzrost prędkości przepływu powietrza przez worek, powodując bardzo efektywny proces regeneracji worka. Dysza Venturiego jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku długich worków filtracyjnych Sprężone powietrze jest jednym z droższych elementów w działaniu całego układu odpylania.
Nie stosowanie dysz Venturiego może doprowadzić do spadku efektywności działania instalacji odpylającej i doprowadzić do częstych wymian worków filtracyjnych.
Oferujemy dysze metalowe, aluminiowe oraz z tworzywa sztucznego. Gama typów dysz i ich rozmiarów oraz kształtów jest bardzo szeroka.
Proszek fluorescencyjny i lampa UV
Szczelność instalacji gwarancją poprawności jej działania.
Sprawdzenie szczelności worka przed wymianą worków i po wymianie worków ma fundamentalne znaczenie. Dzięki wykonaniu testu przed i po wymianie jesteśmy w stanie określić wzrost wydajności jaki możemy uzyskać dzięki wymianie worków i wszystkich pozostałych elementów, które podlegają wymianie. Do wykonania testów niezbędne są różne kolory proszków fluorescencyjnych oraz lampa UV, która wykryje wszelkie nieszczelności po stronie czystej filtra. Kolejnym krokiem jest usunięcie wszelkich nieszczelności, zarówno w obrębie worków filtracyjnych jak i płyty sitowej oraz komór odpylacza.
Każdy wykonany serwis instalacji to również dla klienta informacja zwrotna w postaci raportu, który zawiera szczegółowy opis oraz wyniki wszystkich przeprowadzonych testów. Do raportu dołączana jest także dokumentacja zdjęciowa.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie usług serwisowych, doboru worków, koszy i dysz venturiego oraz wszelkich pomiarów w instalacji odpylającej.